Psikososyal Rehabilitasyon Dersi Hakkında | Fizyoterapi ve Rehabilitasyon | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

Psikososyal Rehabilitasyon Dersi Hakkında

Psikososyal Rehabilitasyon Dersi Hakkında

Dünyamızın son zamanlarda mücadele ettiği koronavirüs salgını nedeniyle siz gençlerin sağlığını önemsiyor ve ders kapsamında yapılacak yakından hasta takibi ve değerlendirmelerini kaldırıyoruz.

Dersin yükümlülüklerini yerine getirebilmek için yapmanız gereken; duyuruda bulunan 3 anketi kronik rahatsızlığı olan bir kişiye/yakınınıza 12.04.20 tarihine kadar tuba.kaplan@hku.edu.tr adresine göndermeniz,

1 ay sonra, aynı kişiye yeniden aynı anketleri yaparak  12.05.20 tarihine kadar tuba.kaplan@hku.edu.tr göndermeniz. Ayrıca, ikinci gönderiminizde 1 paragraf halinde kronik rahatsızlığı olan bu hastaya COVİD-19 salgınının nasıl etki ettiğiyle ilgili kendi görüşlerinizi ifade ettiğiniz bir word dosyası eklemeniz gerekmektedir.

Önemli Not: Astım, KOAH diğer akciğer ve göğüs hastalıkları, Epilepsi, Alzeihmer, İnme ve diğer sinir sistemine ait nörolojik hastalıklar, Diabet, Romatizmal hastalıklar, Kardiyak Hastalıklar, kanserler, Pediatrik Hastalıklar (Serebral palsi, kas hastalıkları, genetik hastalıklar vs), engelli bireyler, ampute kişiler, kronik ağrısı olan bireylerin hepsi kronik rahatsızlığa girmektedir.

Bu yükümlülük kapsamında sosyal izolasyona önem vermekteyiz, kesinlikle birebir yakın temasta anketleri yaptırmayınız. Mail ortamında yada online sistemlerden,telefon görüşmelerinden yapacağınız anketleri sizden beklemekteyiz. Eğer ki kronik rahatsızlığı olan bir yakınınıza ulaşmakta sorun yaşıyorsanız tuba.kaplan@hku.edu.tr adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

DURUMLUK-VE-SÜREKLİ-KAYGI-ÖLÇEĞİ

Beck.Anksiyete.Olcegi