Mezunlarımız | Fizyoterapi ve Rehabilitasyon | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

Mezunlarımız

Mezun Hikayelerimiz

mehmetcan

Liseden mezun olduğum ve üniversite hayatına başlayacağım dönemde aklımda hep fizyoterapist olma isteği vardı. Yaşadığım şehir itibariyle Gaziantep’te okuma fikri bana çok yakın değildi. Tercih dönemi geldiğinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni yazdım. Üniversite hayatım ve sonrasında geldiğim nokta hayal ettiklerimin çok üzerinde oldu. Üniversite hayatım boyunca hep spor fizyoterapistliğini seçmek istemiştim. Bu konuda değerli öğretim üyeleri hocalarım ellerinden geldiğince referanslarımı güçlendirip beni çeşitli kulüplere yönlendirerek staj yapma ve klinik hayatı gözlemleme imkanı sundular. Bugün geldiğim noktada büyük katkıları olmuştur. Mesleki hayatıma olan katkısının yanı sıra üniversitem bana sosyal anlamda güçlü ilişkiler kurabileceğim bir çevre sağladı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi çatısı altında bulunacak tüm öğrenci arkadaşlarım için hem sosyal hem akademik görüşünüzü değiştirecek bir aileye sahip olabileceğinizi garanti ederim.

Mezuniyet Yılı: 2015

MEHMET CAN ERBAŞ / Fenerbahçe Spor Kulübü Sporcu Sağlık Merkezi
keklikci (2)

İtiraf etmeliyim ki bu bölümü tercih ettiğimde fizyoterapistlik mesleğine dair hiçbir bilgim yoktu. Fizyoterapist olmanın hem disiplin ve emek gerektiren hem de kişiye manevi duygular katan bir meslek olduğunu HKÜ’de öğrendim. Sadece bir mesleğim olsun diye seçip girdiğim üniversiteden ufku geniş, gelişimlere ve değişimlere açık, idealist bir birey olarak çıktım. Üniversite eğitimim boyunca yanımda olan, bana destek veren, yol gösteren hocalarımla her zaman bir arkadaş gibi oldum. Bana her zaman HKÜ ailesinin sıcaklığını hissettirdiler. Kendimi daima daha ileriye taşımamda yardımcı oldular. Mezun olduktan sonra da bu bağı hiç koparmadan desteklerini devam ettiriyorlar.

Mezuniyet Yılı: 2019

EBRU KEKLİKCİ
fatmanur sökücü

İçimde her zaman insanların hayatlarına dokunup iz bırakma isteği vardı. Liseden mezun olup üniversiteye adım atmadan önce meslek seçimi yapmam gereken dönemde beni yakından tanıyan insanların da yönlendirmesiyle fizyoterapi ve rehabilitasyonla tanıştım. O dönemde çok bilinen bir meslek dalı değildi. Fakat araştırıp bilgi sahibi olunca tam da bana göre olduğunu anladım. Fizyoterapistlerin meşhur sloganı zaten tam da bunu ifade ediyor “küçük dokunuşlarla büyük hareket”.  Hasan Kalyoncu Üniversitesi eğitim hayatım boyunca küçük dokunuşlarla nasıl farklar yaratıldığını her alanda görmeme yardımcı oldu. Öğrencilik dönemimde mesleki olarak istediğim her alanda stajlar ve uygulamalar yapma imkanı sağlandı. Kendimi ve ilgi alanlarımı tam olarak öğrendiğim dönemdi. Ne yapmak istediğimi tam olarak kavramıştım. Öğrenmenin ve bilginin bir sınırının olmadığını da kavramıştım. Eğitim hayatımın burada bitmeyeceğini kavramıştım. Değerli hocalarım her zaman fikir alabileceğim, danışabileceğim konumdaydılar. Lisansüstü eğitimime devam edip Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesinde çalışmaya başlayarak kariyerimi adım adım ilerletmeye devam ediyorum.

Mezuniyet yılı :2016

FATMA NUR SÖKÜCÜ / Özel Kalyon FTR Tıp Merkezi
sedat

Üniversite yılları öğrencilik hayatının en önemli süreçlerinden birisidir. Bu süreci Hasan Kalyoncu Üniversitesinde geçirdiğim için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Gerek bilgi anlamında gerek sosyal hayat anlamında öğrencisine ışık tutan bir kurumdur. Hocalarımın üniversite yıllarında verdikleri destekleri mezun olduktan sonrada devam ettirdikleri için minnettarım. Şu anda Hasan Kalyoncu Üniversitesi ailesinin bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Hasan Kalyoncu Üniversitesi bana çok şey kattı, emin olun size de çok katacaktır.

Mezuniyet Yılı: 2015

SEDAT YİĞİT / Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Araştırma Görevlisi
gizem şimşek

Gaziantep’ te okumak hiç aklımda yokken tercih zamanı sadece Hasan Kalyoncu Üniversitesini yazdım. Açıkçası geleceğini hiç düşünmüyordum, sonuçlar açıklandığı zaman Gaziantep’te üniversite okuyacağım için çok üzüldüm. Fakat okulu, kampüsü özellikle de bölümdeki hocaları tanıyınca iyi ki Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde okudum diyorum. Şuan meslek hayatımda olduğum yer itibari ile fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü olarak efsane bir kadronun öğrencisi olduğumu daha iyi fark ediyorum. Aldığım eğitimi hiç bir üniversiteye değişemem. Üzerimde emeği olan tüm hocalarıma teşekkür ederim.

Mezuniyet yılı: 2016

Gizem ŞİMŞEK SEÇKİN / Plena Physio&Pilates Merkezi Kurucu Fizyoterapisti
badat

Hayalleri olan insanların beklentileri de yüksek olur derler. Hasan Kalyoncu Üniversitesi insanların beklentilerini en üst noktada karşılayan bir üniversite olmaktadır. Bende bu üniversitenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Öğrencilik dönemimde hangi alanda uzmanlaşmak istediğim, neyi daha çok sevdiğim gibi kendimi tanımaya ve keşfetmeye başladığım her konuda kıymetli hocalarım beni bilgi ve tecrübeleri ile aydınlattılar ve yoluma ışık tuttular. Öğrenci olarak başladığım üniversite hayatıma akademisyen olarak aynı çatıda devam edebilmek yüksek lisansımı tamamlamak, doktora eğitimime başlamak ve devam ediyor olmak bölümümün ve üniversitemin bana kattığı en önemli mesleki gelişim öyküsüdür. Mesleki ilerlemenin yanı sıra sosyal anlamda yaşadığım kampüs hayatı ve edindiğim sosyal çevre sadece üniversitenin kişiye meslek alanında değil çok yönlü anlam kattığını göstermektedir.

Mezuniyet Yılı: 2015

TUĞBA BADAT / Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Araştırma Görevlisi
ezgi giray (2)

Çocukluğumdan beri beyaz önlük bende ayrı bir his uyandırmıştır. Önlük sevdam, insanların hayatına dokunma ve anlam katma isteğim beni fizyoterapiye yönlendirdi. Meslek seçimi kadar, bu meslek eğitimini nereden alacağım da büyük önem teşkil ediyordu. Araştırmalarım sonuncunda HKÜ ile tanıştım. Kampüse girdiğim andan itibaren hayatımın odak noktası oldu HKÜ. Alanında uzman çok kıymetli hocalarımdan aldığım akademik bilgiler, okulda bize sunulan ekipmanlar, her alanda hasta görmemiz için çok sayıda anlaşmalı staj yerleri, her sorunumuza yönelik üretilen çözümler ve dahası mezun olduktan sonra omzunda hissettiğin bir çift el… Üniversitenin sadece diplomadan ibaret olmadığını savunan, kariyer anlamında da her an yanınızda olan bir üniversite düşünün, işte burası HKÜ.. Sosyal hayatından, akademik kariyere hem hayallerinizi gerçekleştireceğiniz  hem de bir aile sıcaklığı bulabileceğiniz bir ortam sunuyor öğrencilerine.. Lisans eğitimimden sonra, yüksek lisans eğitimine de hâlâ devam etmekte olan bir fizyoterapist olarak söylüyorum ki “İyi ki HKÜ”…

Mezuniyet Yılı: 2018

Ezgi Hatice GİRAY / Gaziantep Papatya Rehabilitasyon Merkezi
melek aslan

Üniversiteye girişim hayatımda yeni bir başlangıçtı. Nasıl bir geleceğin beni beklediğinden habersizdim. Kendisine hedefler koyup, başarmak için elimden geleni yapan biriyim. Bu sebeple, Hasan Kalyoncu üniversitesi her zaman bu hedeflere yaklaşmamı ve  gelişmemi sağladı. Dünyadaki yeniliklere adapte olmama imkan verdi. Böylece hem mesleki hem de kişisel olarak kendimi geliştirebildim. Birincilikle bitirmiş olduğum bölümümde, şimdi master öğrencisi olarak devam etmekteyim . HKÜ’nün gerek eğitim kalitesi, gerekse öğretim  görevlilerinin profesyonelligi bu kararı almam da en önemli etkendir. Ayrıca HKÜ hep hayal ettiğim farklı ülkeleri görmemi, yeni insanlarla tanışmamı, unutulmaz anılar edinmeme vesile oldu. Eğitimim devam ederken de mezun olduktan sonra da her konuda desteğini arkamda hissettiğim üniversitem en doğru tercihlerimden biri olmuştur.

Mezuniyet Yılı: 2019

Melek ASLAN
engin

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü çok severek tercih ettim. Hasan Kalyoncu Üniversitesi bölümümü daha çok sevip geliştirebilme adına var gücümle çalışmamı teşvik etti. Birbirinden değerli akademik kadrosuyla her zaman yenilikçi, girişimci olmamı sağladı. Lisans ve yüksek lisans eğitimimi burada tamamladım. Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil ilkesine bağlı olarak bu yolculuğa çıkmaya niyet etmiş tüm öğrenci arkadaşlara öneririm.

Mezuniyet Yılı: 2017

Engin RAMAZANOĞLU / İnönü Üniversitesi FTR Bölümü Araştırmacı
büşra

Üniversitemizin deneyimli akademik kadrosu bana hem eğitim anlamında hem sosyal anlamda çok şey kattı. Birçok sempozyum,  konferans ve eğitimlere katıldım. Fizik tedavi bölümü olarak uygulamalı dersler ve yapmış olduğum stajlar bizi çalışma hayatına hazırladı. İyi ki HKÜ.

Mezuniyet Yılı: 2018

BÜŞRA ERDEM / Özgüven rehabilitasyon merkezi
ÇALIŞMA ALANLARI
Yataklı ve Ayaktan Tedavi Merkezleri (Özel ve Kamu hastaneleri)
Engelli Rehabilitasyon Merkezleri
Sağlıklı Hayat ve Obezite Merkezleri
Protez-Ortez Rehabilitasyon Merkezleri
Endüstriyel Kuruluşlar
Yüksek Öğretim Kurumları
Spor Kulüpleri ve Federasyonları
Huzur Evleri
Mesleki Rehabilitasyon Merkezleri
Evde Bakım Merkezleri
AR-GE Laboratuvarları
Sağlık Meslek Liseleri
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri