Tanıtım | Fizyoterapi ve Rehabilitasyon | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

Tanıtım

Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2008 kurularak 2011-2012 eğitim-öğretim yılında lisans eğitime başlamıştır. 2014-2015 bahar dönemiyle birlikte Tezli Yüksek Lisans programına başlanmış ve 2016-2017 bahar dönemiyle doktora programına öğrenci alımı yapılmıştır. Bölümümüz, 2021 yılı itibariyle 3 profesör, 6 doktor öğretim üyesi, 1 öğretim görevlisi ve 9 araştırma görevlisi ile lisans/lisansüstü eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümümüz, Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) tarafından 13.03.2020 tarihinde 2 yıl süreli akredite edilmiştir.

Uygulama temelli olan bölümümüze ait 1 anatomi laboratuvarı, 1 egzersiz uygulama laboratuvarı, 1 elektroterapi laboratuvarı ve 1 adet öğrencilerimizin serbest zamanlarında ders çalışabilme ve pratik yapabilmeleri için düzenlenmiş uygulama çalışma laboratuvarı; Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden ayrı bir binada yer alan bölüm binamızda 5 adet derslik ve 1 adet lisans üstü eğitim salonu bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin klinik çalışmalarına ortam sağlamak ve bilimsel çalışmaların yapılabilmesini gerçekleştirmek için kurulan Özel Kalyon FTR Merkezi’nde,

  • Öğretim Elemanları Rehberliğinde
  • Öğrencilerimize

hastaya uygun olan değerlendirme ve uygulamaları yapma becerisi kazanmaları hedeflenmektedir. Merkezimize https://kalyonftrtipmerkezi.com.tr/ adresinden erişim sağlanmaktadır.