Tanıtım | Fizyoterapi ve Rehabilitasyon | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

Tanıtım

Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2008 kurularak 2011-2012 eğitim-öğretim yılında lisans eğitime başlamıştır. 2014-2015 bahar dönemiyle birlikte Tezli Yüksek Lisans programına başlanmış ve 2016-2017 bahar dönemiyle doktora programına öğrenci alımı yapılmıştır. Bölümümüz, 2023 yılı itibariyle 2 profesör, 2 doçent, 7 doktor öğretim üyesi ve 3 araştırma görevlisi ile lisans/lisansüstü eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümümüz, Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) tarafından 13.03.2020 tarihinde 2 yıl süreli akredite edilmiştir. Tekrar yapılan başvurumuz ile bölümümüz toplam 5 yıl akredite olmuştur.

Uygulama temelli olan bölümümüze ait 1 anatomi laboratuvarı, 1 egzersiz uygulama laboratuvarı, 1 elektroterapi laboratuvarı ve 1 adet öğrencilerimizin serbest zamanlarında ders çalışabilme ve pratik yapabilmeleri için düzenlenmiş uygulama çalışma laboratuvarı; Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden ayrı bir binada yer alan bölüm binamızda 5 adet derslik ve 1 adet lisansüstü eğitim salonu bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin klinik çalışmalarına ortam sağlamak ve bilimsel çalışmaların yapılabilmesini gerçekleştirmek için kurulan Özel Kalyon FTR Merkezi’nde, öğretim elemanları rehberliğinde öğrencilerimize hastaya uygun olan değerlendirme ve uygulamaları yapma becerisi kazanmaları hedeflenmektedir. Merkezimize https://kalyonftrtipmerkezi.com.tr/ adresinden erişim sağlanmaktadır.